وبلاگ آموزشی

همه چیز در مورد اره برقی و کاربرد آن

اره زنجیری اپکس مدل APX-2220

اره برقی یا به اصطلاح صحیح اره زنجیری یکی از ابزارهای کاربردی است که به عنوان اره قابل حمل نیز شناخته می شوند. این اره دارای یک زنجیر بسیار مقاوم و دوران کننده است که بر روی آن دندانه های مختلفی برای برش قرار گرفته است که به بسیار مقاوم هستند و می توانند هر نوع چوبی را برش بزنند. این اره برای کار با چوب طراحی شده است و توانسته است به دلیل کاربرد فراوانی که دارد اکنون در بیشتر کسب و کارهای این حوزه با شکل و حالت های مختلف ظاهر شود.

تاریخچه ساخت اره برقی

در اصل این محصول در گذشته برای برش چوب استفاده نمی شود و اولین بار چنین محصولی توسط دو پزشک به نام های جان آیتکن و جیمز جفری برای جراحی های لگن و خارج کردن استخوان ساخته شده بود که به عنوان بیماری های دردآور نیز شناخته می شدند. اما بعد از مدت کوتاهی کاربرد این محصول نیز به دلیل پیشرفت های پزشکی در سال 1930 میلادی تغییر کاربری داد و یک فرد آلمانی به نام ارتوپد برای اولین بار اره زنجیری را خلق کرد که از آن برای برش دادن چوب های پوسیده استفاده می کرد.


روش کار و مزایای استفاده از اره برقی

در اصل اره زنجیری از یک زنجیر بسیار بلند به همراه تیغه ساخته شده است. معمولا هر زنجیر به صورت متوسط دارای 30 تیغه مقاوم است که حول محور یک صفحه فلزی بسیار محکم می چرخند. دلیل نام گذاری اشتباه اره برقی نیز به خاطر طراحی و کاربرد فراوان انواع برقی آن در ایران می باشد که البته امروزه این موضوع نیز تغییر پیدا کرده است و اکنون از مدل های بنزینی و شارژی آن نیز استفاده می شود.

علت اصلی محبوبیت این وسیله قابلیت حمل و سرعت بالای آن در برش زدن تنه های درخت می باشد و می توان گفت سرعت کار با این دستگاه به دلیل دقت بالاتر حتی به 10 برابر نیز می رسد. همچنین به دلیل وجود یک موتور به عنوان تامین کننده قدرت این ابزار، شما به آسانی می توانید از آن بدون استفاده از نیروی جسمی خودتان به خوبی استفاده کنید و هر نوع چوبی را برش بزنید.

انواع اره برقی

در بازار انواع مختلفی از اره های برقی وجود دارد که هرکدام به شیوه کار می کنند و هدف تمام آنها ایجاد برش های دقیق و سریع بر روی انواع چوب می باشد. این محصولات می توان در مدل های مختلف مانند اندازه تیغه یا سرعت و همچنین نوع سوخت دسته بندی که روش معمول آن دسته بندی براساس نوع سوخت آنها می باشد و در ادامه این مقاله به بررسی مهم ترین و کاربردی ترین مدل های یک اره برقی خواهیم پرداخت.

اره بنزینی

اره زنجیری بنزینی به عنوان یکی از متداول ترین محصولات این حوزه شناخته می شود. این ابزار دارای یک مخزن بزرگ بر اساس ظرفیت های مختلف می باشد که می توانید آن را با بنزین پر کنید و سپس با استفاده از موتور، امکان استفاده از آن وجود دارد. وجود حالت دو زمانه باعث می شود تا بخش زنجیر نیز به مرور به کمک روغن نرم سازی شود و همین موضوع سبب شده است تا در کارهای حرفه ای و برش دادن انواع درخت های بزرگ نیز بتوانید از آن استفاده کنید. در کنار مزایای زیادی که این محصول در اختیار شما قرار می دهد، این نوع اره دارای صدا و مصرف بنزین بیشتری است و همچنین به دلیل وجود موتورهای بنزینی لرزش زیادی را نیز تولید می کنند. جهت بررسی جزییات این دستگاه و مشاهده آخرین قیمت اره زنجیری بنزینی اپکس مدل APX-2220 از فروشگاه ابزار ما اقدام نمایید.

اره برقی

یکی از اره های کاربردی که این روزها در باغبانی یا انواع چوب بری ها بسیار استفاده می شود، اره زنجیری برقی می باشد. این ابزار کیفیت بالایی در ساخت دارد و می توانید تنها با متصل کردن آن به برق به خوبی از آن استفاده کنید. به دلیل نبود موتور بنزینی این محصول صدا و همچنین لرزش کمتری را تولید می کند، اما برای استفاده محدود است و شما باید حتما در محیطی که امکان برق رسانی قوی در آن وجود دارد، از آن استفاده کنید. جهت مشاهده آخرین قیمت اره زنجیری برقی رونیکس مدل 4740 و خرید آسان آن از فروشگاه ابزار ما اقدام نمایید.

اره شارژی

اره زنجیری شارژی یکی از گران ترین مدل های موجود در بین اره های برقی می باشد. شما برای استفاده از این محصول باید آن را به صورت مرتبط شارژ کنید. این محصول از نظر قدرت به نسبت دو مدل قبلی بسیار ضعیف تر است، اما از نظر طراحی و استفاده بسیار راحت تر است و برای باغبانی و انجام کارهای غیر حرفه ای کاربرد زیادی دارد. در این بین صدا و همچنین لرزش این محصول بسیار کمتر است اما به دلیل وجود باتری، باید وزن بیشتری را در هنگام استفاده تحمل کنی که به نسبت مدل های دیگر بسیار بیشتر خواهد بود.

اره زنجیری دستی

تمام اره های ساخته شده در بازار یک مدل نیستند و یک مدل اره زنجیری دستی نیز در بازار وجود دارد که می توانید از آن برای کارهای مختلف استفاده کنید. این ابزار برای باغبانی کاربرد فراوانی دارد و به گونه ای ساخته شده است که می توانید با دو دست خود و استفاده از نیروی انسانی به راحتی هر نوع شاخه ای را برش بزنید. تسمه به کار رفته در بخش مرکزی این محصول به دو گیره دستی بسیار مقاوم متصل شده است که حرکت دورانی آن می تواند سبب برش انواع درخت های کوچک شود.

خلاصه مقاله :

اره برقی یکی از ابزارهای کاربردی در بخش چوب بری می باشد. این ابزار مدل ها و طرح های مختلفی دارد و براساس قدرت و همچنین ابعاد و روش استفاده دسته بندی می شود. از این محصول بیشتر در چوب بری ها، صنایع مختلف و همچنین آتش نشانی ها نیز استفاده می شود و مدل های ساده تر آن کاربرد زیادی در باغبانی نیز دارند. جهت خرید اینترنتی هریک از ابزار برقی ، ابزار شارژی و ابزار باغبانی میتوانید از فروشگاه ابزار دارکوب به راحتی و سهولت فراوان اقدام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.